نامه به رهبر کشور و مسئولين بلندپايه

رونوشت اين نامه به بعضي از اكابر گذشته و حال نظام در آن زمان ارسال شد.

سلام عليكم

حقير در سالهاي گذشته در تلاش براي جذب جامعه به آباء گرام و اجداد كرام با ابزار قلم و بيان، در ميادين مختلف فكري و فرهنگي، سعي بليغي را منظور داشتم تا از تمدّن آسماني در برابر تهاجمات بيگانه، حفاظت نمايم و در اين راستا، توفيقات وسيعي را از حق‏تعالي دريافت نموده‏ام كه حسن ظنّ جامعه در اقبال به كتب و نوارها و مجالس گذشته بنده، برهان قاطع آن است. ولي متاسّفانه از همان آغاز راه، با كارشكني‏ها و اشكال‏تراشي‏هاي دادسراي ويژه روحانيّت و وزارت اطلاعات مواجه بوده‏ام و با اينكه روش غير سياسي‌ام روشن و بي‏پرده و عيان بوده، امّا با پرونده‏سازي‏هاي غير اصولي و ناعادلانه روبرو بوده‌ام كه بعضاً مواجه با زندان و بازجوئي‏هاي شكننده و حصارها و تهديدها و تعقيب‏ها بوده كه روند پرونده ما در دادسراي ويژه، گواه آنست.

تمامي منقوشات پرونده‏اي من، عبارت است از: مي‏گويند و گفته‏اند و گزارش داده‏اند! و يا اقرارنامه‏ها و اعترافات ناشي از فشارهاي عصبي و تنشهاي خانوادگي بوده كه براي عبور از مرز شبهات، مي‏توان به يك فرد يا هيئت منتخب بي‏غرض، مجموعه حركت تبليغي و اجتماعي حقير را طيّ 13 سال گذشته ماموريت داد تا صحّت و سقم جريانات گفته و ناگفته را بيرون بكشد و حقّ و ناحق را تميز دهد.

در پايان متذكر مي‌شوم با وجود آنكه براي چندمين بار فعاليتهاي من به تعطيلي تحميلي رفت، كماكان مشي گذشته حقير، سكوت و تحمل بوده و به نشر اخبار تلخ خشونتهائي كه بر من وارد شده به خبرگزاريهاي شرقي و غربي رغبت نشان نداده‌ام، امّا دورنماي اين همه تجاوزات و تعدّيات و حرمت‌شكني‌هائي كه از بيان آن شرم دارم را وحشتناك و جبران‏ناپذير مي‏يابم.

به اميد آنكه شما مقامات كبار نظام، مانع از گسترش بلاياي خانمانسوز استحاله اعتقادي و ديني مردم شويد و با دلسوزي تمام، كميته‌اي تاسيس كنيد تا براي مهار سيلاب ويرانگر "يخرجون الناس من دين الله افواجا"، تدابيري اساسي، به فوريت اتخاذ گردد.